Din inima pentru Inima, Daruind vei dobandi

Din inima pentru Inima
Daruind vei dobandi

Puteti face donatii in contul
Asociatiei Diaconia:
Cont IBAN Filiala Bucuresti
RO88RNCB0090000539610001
Cont IBAN Filiala Campina RO62RNCB0208000539610001

Date de Contact

FILIALA BUCURESTI
Adresa: Bucuresti
Tel: 0770371940
Tel/Fax: 031.436.21.40
E-mail: asociatiadiaconia@yahoo.com

FILIALA CAMPINA
Adresa: Str. Voila, nr 114, Jud Prahova
Tel: 0244 330155

Anunturi

Asociatia Diaconia cu sediul in Bucuresti recruteaza VOLUNTARI pentru Centrul de zi.      Si tu poti face parte din echipa noastra daca:
   - esti o persoana motivata si cu spirit de echipa ;
   - vrei sa te implici 4 - 6 ore / saptamana ;
   - cunosti o limba straina si te poti implica in a ajuta copiii la teme: matematica, romana, istorie, engleza pentru clasele I-VIII.

Pentru mai multe detalii nu ezita sa ne contactezi la tel: 0770371940; 031.436.21.40

CENTRUL DE ZI PENTRU COPII
DIN FAMILII MONOPARENTALE SI CU RISC SOCIAL

Servicii sociale furnizate în cadrul
centrului de zi

• Asistenta educationala
    Copiii beneficiaza de:
    • sprijin la efectuarea temelor în vederea prevenirii abandonului scolar
    • activitati ce au în vedere dezvoltarea creativitatii (ateliere de pictura, modelaj, teatru, muzica, etc.)
    • antrenarea spiritului de cooperare/competitie si a unor abilitatide comunicare, motrice si cognitive (informatica, limbi straine, dans, sah, jocuri si concursuri sportive)
    • activitati recreative si de socializare (film, teatru, concerte, excursii, tabere, etc.)
    • orientare scolara si vocationala
    • organizarea de evenimente (serbarea zilelor de nastere, Craciun, Pasti, 1 Iunie, Ziua Familiei, începutul/sfârsitul anului scolar, etc.)
  • Asistenta sociala
    Fiecarui beneficiar i se realizeaza o evaluare a nevoilor si un plan individualizat de interventie în vederea integrarii sociale, precum si acces la alte servicii, monitorizare, mediere, etc
  • Consiliere psihologica
    Copiii beneficiaza de asistenta terapeutica în vederea depasirii traumelor si a situatiilor de risc, optimizare si dezvoltare personala